Reklama

Kryminałki: Papierosy w Małaszewiczach

- Blisko 44 tys. paczek papierosów ujawnili w wyniku zaledwie czterech kontroli funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. - Nielegalny towar ukryty był w wagonach pociągów towarowych. - Wartość zajętych papierosów to ponad 600 tys. zł.

18 sierpnia 2020 r. funkcjonariusze celno-skarbowi z Białej Podlaskiej w wyniku kontroli dwóch pociągów towarowych ujawnili ponad 20 tys. paczek papierosów.

Wjeżdżające z Białorusi do Polski składy towarowe zostały prześwietlone w Oddziale Celnym w Małaszewiczach urządzeniem RTG. Ze względu na wynik skanowania funkcjonariusze poddali dwa składy szczegółowej kontroli.

Jak się okazało rentgen okazał się nieomylny. W wagonach ze zrębkami drewna funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej ujawnili nielegalne papierosy. W sumie zabezpieczono 20,1 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Z kolei kilka dni wcześniej (15 sierpnia 2020 r.) również w jednym z wagonów ze zrębkami drewna funkcjonariusze celno-skarbowi z Oddziału Celnego w Małaszewiczach ujawnili blisko 11,8 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Natomiast w pierwszych dniach sierpnia, tym razem w ładunku drewnianych kołków, próbowano przemycić blisko 11,5 tys. paczek papierosów.

We wszystkich przypadkach funkcjonariusze namierzyli nielegalny towar dzięki użyciu skanera RTG do prześwietlania składów towarowych.

Wartość rynkowa ujawnionych papierosów to ponad 600 tys. zł.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama