Reklama

Kryminałki: Tymczasowy areszt za włamania do altanek

Za szereg usiłowań oraz kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych na terenie Białej Podlaskiej odpowie 43-letni mieszkaniec miasta. Jego proceder trwał od połowy lipca br., a łupem padały pozostawione w domkach produkty spożywcze jak też alkohol. Włamywacz spowodował przy tym uszkodzenie mienia. Mężczyzna zarzuty usłyszał w warunkach multirecydywy. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

W ciągu ostatnich tygodni do bialskiej komendy wpłynęły zgłoszenia dotyczące włamań do altanek ogrodowych na terenie ogródków działkowych. Ponieważ w każdym przypadku sposób działania był taki sam wszystko wskazywało na to, że włamań dokonała jedna osoba. Łupem „amatora cudzego mienia” padały wszystkie znalezione we wnętrzu altanek produkty spożywcze jak też alkohol. Swoim działaniem spowodował powstanie strat w wysokości niemal 2 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. nagranie monitoringu, w które wyposażona była jedna z altanek. Widoczny był na nim wizerunek sprawcy. Bardzo szybko ustalili jego personalia. Okazało się, że jest to 43-latek z Białej Podlaskiej. I choć mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania policjanci dotarli do miejsca jego obecnego pobytu. 43-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna przyznał się do winy. W rozmowie z zatrzymującymi go policjantami oświadczył, że powodem jego zachowania była trudna sytuacja materialna. Mężczyzna zarzuty usłyszał w warunkach multirecydywy.

W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym losie 43-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama