Reklama

Prezydent Michał Litwiniuk: Żółta strefa w mieście – bezpieczeństwo, rodzina, seniorzy, mobilizacja, zdrowie

Od soboty 15 sierpnia 2020 roku miasto powiat - Biała Podlaska - zostało oznaczone żółtą strefą przez Ministerstwo Zdrowia. To odpowiedź władz centralnych na zwiększoną ilość wykrywanych zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców miasta. Tylko dziś, 13 sierpnia, poinformowano o 23 nowych przypadkach stwierdzonych wśród bialczan. W zaistniałej sytuacji, Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej wystosował specjalny komentarz który publikujemy.

Prezydent Michał Litwiniuk:
Urząd Miasta jest w stałym kontakcie z dyrektorem Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej i wdrażamy wszelkie zalecenia przekazane przez niego.

Niezależnie jednak od oficjalnych statystyk staramy się zachowywać i wdrażać od miesięcy środki bezpieczeństwa, także prewencyjne.

Przypomnę, że już pod koniec lipca, gdy w wielu sąsiednich gminach naszego powiatu zanotowano wzrost zachorowań, zdecydowałem o wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa choćby w samym magistracie.

Od 27 lipca zmieniono tryb funkcjonowania Urzędu Miasta. W celu załatwienia sprawy należy umówić termin spotkania, a w przypadku potrzeby uzyskania informacji można kontaktować się telefonicznie z wydziałami i referatami Urzędu Miasta.

Ponadto korespondencja do Urzędu Miasta, która nie wymaga urzędowego poświadczenia odbioru, może być pozostawiona w skrzynce podawczej, znajdującej się przy wejściu do Urzędu.

Te działania miały na celu po pierwsze zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, którzy dzięki możliwości umówienia się przez telefon z urzędnikiem na konkretną godzinę, by załatwić swoją sprawę, nie musieli stać w kolejce (gdyż liczba przebywających na sali obsługi osób była ograniczona już od maja). Po drugie chodziło o to, by w sytuacji, gdyby urzędnicy musieli odbyć kwarantannę, urząd działał płynnie – stąd ponowna organizacja pracy zdalnej.

Środki takie jak niezmienne stosowanie dezynfekcji i noszenie maseczek są oczywistością.

Już w lipcu przywróciliśmy strefę wolną przy kierowcy w autobusach MZK.

Dbamy również o bezpieczeństwo wydarzeń kulturalnych. Liczba wydarzeń organizowanych tego lata została ograniczona, a te które proponujemy w większości przeniosły się do internetu. Przewidując możliwość trudnej sytuacji u schyłku lata, już w czerwcu zdecydowaliśmy, że choćby Narodowe Czytanie odbędzie się w Białej Podlaskiej w tym roku online.

Wiele powiatów polskich stało się w ostatnich dniach żółtą strefą i powinno to dla nas wszystkich oznaczać wzmożoną czujność i rozwagę. Ja niezmiennie apeluję do bialczan o takie zachowania. Monitorujemy sytuację na bieżąco i z pewnością w ścisłej współpracy z organami odpowiedzialnymi za określanie procedur bezpieczeństwa będziemy postępować w zakresie kompetencji Urzędu Miasta.

Wielokrotnie już zwracałem się do bialczan z prośbą o odpowiedzialne zachowania i czynię to także teraz – dbajmy o swoje bezpieczeństwo, myślmy o naszych rodzinach, szczególnie o osobach starszych i tych z grupy podwyższonego ryzyka. Wiem, że umiemy się piękne mobilizować i rozumiemy nadrzędną wartość zdrowia.

Koronawirus: Biała Podlaska w żółtej strefie. Przeczytaj na czym będą polegały ograniczenia <<==>> LINK

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama