Ogłoszenie

Reklama

Wieści z Unii: Leki dostępne dla każdego Europejczyka

Pandemia COVID-19 pokazała, że w przypadku kryzysu zdrowotnego Unia Europejska powinna mieć zasoby, elastyczność i nowoczesne technologie w zakresie produkcji i dostarczania niedrogich leków. Dlatego Komisja Europejska przygotowała strategię farmaceutyczną, która ma sprawić, że Europa utrzyma pozycję lidera wśród innowatorów w tej dziedzinie. Teraz KE zwraca się do obywateli o opinie.

Jako pierwszy krok w kierunku przyjęcia strategii farmaceutycznej dla Europy, Komisja Europejska opublikowała plan działania, zachęcając zainteresowanych obywateli i zainteresowane strony do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat strategii. Ogólnym celem strategii farmaceutycznej dla Europy, która ma zostać przyjęta przed końcem roku, jest zapewnienie dostaw bezpiecznych i niedrogich leków w Europie oraz wsparcie europejskiego przemysłu farmaceutycznego w utrzymaniu pozycji innowatora i światowego lidera.

Stella Kyriakides, komisarz odpowiedzialna za zdrowie i bezpieczeństwo żywności, powiedziała: – Do końca roku przedstawię ambitną strategię farmaceutyczną dla Europy, aby zapewnić przystępność cenową, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo dostaw. Pandemia koronawirusa pokazała nam bardziej niż kiedykolwiek, że potrzebujemy systemu odpornego na kryzys i środków do produkcji leków w UE, aby zapewnić naszym obywatelom i szpitalom dostęp do podstawowych leków we wszystkich okolicznościach.

Zachęca się obywateli, ekspertów i zainteresowane strony do przekazania informacji zwrotnych na temat planu działania za pośrednictwem portalu lepszego stanowienia prawa oraz do odwiedzenia dedykowanej strony internetowej w celu uzyskania dodatkowych informacji i śledzenia aktualizacji. Po publikacji planu działania planowane są konsultacje społeczne.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Brawo jak na to wpadli. Za kilka lat może nawet dojdą że produkcja wszystkiego powinna być na miejscu a nie w Azji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama