Reklama

Kryminałki: 18-latek usłyszał zarzuty oszustwa

Zarzuty oszustwa usłyszał 18-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Sprawca oferował do sprzedaży markowe buty, które jednak nigdy nie trafiły do mieszkańca Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 1300 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że „działalnością” nastolatka pokrzywdzone zostały kolejne osoby. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 18-latek z gm. Lubartów podejrzewany jest o dokonanie oszustwa na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Sprawca oferował do sprzedaży limitowane buty sportowe znanej marki. Nie dotarły one jednak do kupującego. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że ofertę znalazł w Internecie. Po ustaleniu szczegółów przelał ponad 1300 zł., na wskazane przez sprzedającego konto. Korespondując z pokrzywdzonym 18-latek tłumaczył, że buty które wystawił, wygrał na stronie producenta. Niestety towar ten nigdy nie dotarł do kupującego.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że „nielegalną działalnością nastolatka” pokrzywdzone zostały kolejne osoby. O dalszym losie 18-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama