Reklama

Honda i DAF pozostały w kraju

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski motocykla i ciężarówki, wobec których istnieje podejrzenie, iż mogą one pochodzić z kradzieży.

21 lipca br., na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano motocykl marki HONDA CRF 450 o szacunkowej wartości 13 000 zł. W czasie kontroli granicznej, funkcjonariuszy SG, zainteresował motocykl znajdujący się na przyczepce bagażowej odprawianego samochodu osobowego. Podczas prowadzonych sprawdzeń okazało się, iż w motocykl jest poszukiwany jako utracony na terytorium Włoch. Motocykl próbował wywieźć z kraju obywatel Ukrainy, kierowca odprawianego samochodu.

Tego samego dnia, również na drogowym przejściu w Dorohusku, odzyskano kolejny pochodzący z przestępstwa pojazd. Na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy granicznej stawił się obywatel Ukrainy, podróżujący zestawem ciężarowym. Na jego naczepie znajdował się samochód ciężarowy marki DAF. Podczas jego kontroli funkcjonariusze SG ujawnili ingerencję w polu numerowym VIN pojazdu.

W obu sprawach zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Kierowców przesłuchano w charakterze świadków, zaś motocykl i ciężarówka trafiły na służbowy parking. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali ponad 120 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości ponad 6 mln złotych.

 

tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama