Reklama

Kryminałki: Działania bialskich policjantów w walce z COVID-19

Pamiętajmy, nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy musimy stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. Zarówno na terenie województwa jak też naszego powiatu odnotowujemy nowe przypadki zachorowań na COVID-19. Dla policjantów, służb medycznych oraz ratowników to w dalszym ciągu okres wytężonej służby i pracy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjanci każdego dnia sprawdzają przestrzeganie przepisów w tym zakresie. W miniony weekend funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę jednego z bialskich lokali, ujawniając tam szereg nieprawidłowości.

W ostatnim czasie w całej Polsce słyszy się o wciąż wysokiej liczbie nowych zachorowań. Jednak zarówno w placówkach handlowych czy miejscach rekreacyjnych można zauważyć osoby, które nie utrzymują dystansu, nie zasłaniają ust i nosa oraz nie dezynfekują rąk. Zgłoszenia takie otrzymujemy również od mieszkańców naszego powiatu.

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie powiatu, policjanci każdego dnia kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, a o wszelkich nieprawidłowościach na bieżąco informowany jest powiatowy inspektor sanitarny. W trakcie codziennych służb kontrolują również przestrzeganie obowiązujących ograniczeń w przestrzeni publicznej.

W miniony weekend policjanci bialskiej komendy przeprowadzili kontrolę przestrzegania przepisów przeciwepidemiologicznych w jednym z lokali na terenie miasta. Niestety w jej trakcie funkcjonariusze ujawnili szereg uchybień. Stwierdzili, iż na terenie lokalu wytyczne dotyczące bezpieczeństwa klientów nie są przestrzegane i to zarówno w zakresie utrzymania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i zakrywaniu ust i nosa jak też ilości gości przebywających w obiekcie, natomiast w atrium lokalu odbywała się dyskoteka.

W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami informacja ta przekazana została do Sanepidu.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie zaleceń bezpieczeństwa. Policja zapewnia, że dbając o życie i zdrowie mieszkańców, stanowczo reaguje wobec osób lekceważących obowiązujące zasady. Przypomina, że za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Karę administracyjną w wysokości od 5 do 30 tys. zł może nałożyć też Sanepid.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama