Reklama

Kryminałki: Areszt dla 26-letniego recydywisty

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowany został wobec 26-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do domu swojej krewnej. Łupem sprawcy padła karta bankomatowa oraz kody dostępu. Z konta pokrzywdzonej sprawca przelał ponad 3.5 tys. zł. Nie jest to jedyny czyn na koncie 26-latka. Pod koniec czerwca odpowiadał za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca br. na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego. Jego łupem padła karta bankomatowa oraz kody do autoryzacji przelewów bankowych. Po tym „amator cudzego mienia” wykonał przelewy z konta pokrzywdzonej. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Pod koniec czerwca mężczyzna odpowiadał bowiem za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. Wówczas został też objęty dozorem Policji.

26-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama