Reklama

XXI Bieg Sapiehów odwołany!

Komitet Organizacyjny Biegu Sapiehów w Kodniu, w porozumieniu z władzami samorządowymi Gminy Kodeń podjął decyzję o przełożeniu międzynarodowej imprezy sportowo-rekreacyjnej - XXI Bieg Sapiehów oraz wszystkich innych imprez, które biegowi towarzyszą. Bieg miał się odbyć 1 sierpnia. 

Powodem przełożenia zaplanowanej na 1 sierpnia 2020 r. imprezy, jest sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Kodeń oraz gmin sąsiednich, w związku z rozprzestrzenianiem się zagrożenia koronawirusem COVID-19.

– W ostatnich dniach, na terenie Gminy Kodeń oraz w gminach ościennych obserwujemy wzrost zakażeń COVID-19. Wielu mieszkańców w naszej gminie objętych została kwarantanną, instytucje oraz sklepy funkcjonują w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Przeprowadzanie międzynarodowej imprezy w takich warunkach, kiedy uczestnikami są zawodnicy z całej Polski, znaczna cześć także zza wschodniej granicy, w różnym przedziale wiekowym, w tym dzieciaki w wieku przedszkolnym, niesie duże zagrożenie, a przede wszystkim ogromne wyzwanie dla organizatorów – tłumaczą organizatorzy wydarzenia. 

źródło: GCKiS w Kodniu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama