Reklama

Bialska Era Nowych Kobiet poleca książkę Joanny Przetakiewicz

Era Nowych Kobiet Biała Podlaska przedstawia: #Nie Bałam się o Tym Rozmawiać – Historie 9 Bohaterek w Książce Joanny Przetakiewicz

Książka Joanny Przetakiewicz i dziewięciu prawdziwych bohaterek jest już dostępna w sprzedaży. „Ta książka jest szczepionką na smutek w życiu. Udowadnia, że po burzy wychodzi słońce i tylko od nas zależy, czy przełamiemy swój strach i podejmiemy walkę o siebie”. Jej wydanie to początek wielkiej akcji społecznej Ery Nowych Kobiet, w której chcemy powiedzieć: nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa. Celem kampanii jest dodanie odwagi, siły i zainspirowanie kobiet do dokonywania zmian.

Zawarte w książce opowieści to prawdziwe losy kobiet, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych. Bohaterki książki mówią swoimi słowami, bez retuszu i koloryzowania.

„Na miejscu wypadku, pod drzewem znalazłam smoczek. Czułam, jak z mojego dziecka uchodziło życie.” – wyznaje Magda

W domu wieczne libacje, alkohol. Pamiętam, kiedy tata próbował poderżnąć mamie gardło. Raz o mało nie zgwałcili siostry, ale udało jej się wyrwać i wyskoczyć przez okno.” – opowiada Beata.

Przełamały własny strach i społeczne tabu. Dziś są piękne, eleganckie, uśmiechnięte. Podobne do każdej z nas, niezwykłe, bo skutecznie walczyły o odzyskanie swojego życia, bo podjęły bardzo ważne choć często trudne decyzje. Pokazały, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

„Moje bohaterki zdecydowały się opowiedzieć o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomogą tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. Bardzo im za to dziękuję. Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji. Ta książka jest szczepionką na smutek w życiu. Udowadnia, że po burzy wychodzi słońce i tylko od nas zależy, czy przełamiemy swój strach i podejmiemy walkę o siebie.” – mówi Joanna Przetakiewicz.

Podczas wielomiesięcznej pracy nad książką do Ery Nowych Kobiet wpłynęło 2000 historii przesłanych przez kobiety, które odważyły się opowiedzieć o swoim życiu i problemach. Książka prezentuje dziewięć z nich oraz historię opowiedzianą przez autorkę, Joannę Przetakiewicz.

Książka jest już dostępna w przedsprzedaży w sklepie www.eranowychkobiet.com. z darmową wysyłka oraz autografem autorki do 15 lipca. Całkowity dochód zostanie przekazany na Fundację Ery Nowych Kobiet oraz realizację celów statutowych fundacji

Wydawcą książki jest Ringier Axel Springer, a patronami medialnymi są: Onet, Newsweek Polska, Plejada, ForbesWomen i Ofeminin. Patronem akcji społecznej jest także TVN Style.

materiał: ENK Biała Podlaska
tekst: Anna Lato Top Liderka ENK Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama