Reklama

Kryminałki: Uprawa konopi na polu ogórków

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Białej Podlaskiej. Posiadali przy sobie oraz w miejscu zamieszkania znaczne ilości amfetaminy i marihuany, która również udzielana była innym osobom. Policjanci odkryli także uprawę 40 sztuk roślin konopi na przydomowym polu pomiędzy ogórkami. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd.

W poniedziałek policjanci Wydziału Prewencji bialskiej komendy podczas rutynowej kontroli zwrócili uwagę na podejrzanie zachowujących się mężczyzn w pojeździe. Próba legitymowania zakończyła się pościgiem za uciekającym pieszo mężczyzną. Jak się okazało w pojeździe i rzeczach osobistych mężczyzna posiadł znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

Czynności wykonane przez funkcjonariuszy kryminalnych doprowadziły do ustalenia dalszych osób powiązanych, jak się okazało z najbliższej rodziny. Przeszukania miejsc zamieszkania i przebywania braci pozwoliły na dalsze zabezpieczania środków niedozwolonych. Policjanci odkryli uprawę 40 sztuk roślin konopi w różnym stadium rozwoju, z których większość rosła na przydomowym polu pomiędzy ogórkami. Łącznie zabezpieczono ponad 131 gramów amfetaminy, ponad 81 gramów marihuany oraz inne substancji psychotropowe.

Dzisiaj bialski sąd przychylił się do wniosków policji oraz prokuratury i zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: podinsp Beata Miszczuk KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama