Reklama

Wieści z Unii: Migranci również ofiarami COVID-19

- Jestem wdzięczny Czechom, Danii, Francji i Holandii za oferowanie pomocy w zakresie bezpieczniejszej przestrzeni życiowej i lepszej opieki zdrowotnej dla imigrantów – powiedział komisarz Janez Lenarčič. Kontenery przystosowane do mieszkania i zapewnienia opieki lekarskiej trafią do Grecji, gdzie znajduje się wielu uchodźców i migrantów zagrożonych koronawirusem.

W odpowiedzi na wniosek Grecji, za pośrednictwem Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności Czechy, Dania, Francja i Holandia zaoferowały przekazanie kontenerów przystosowanych do schronienia i prowadzenia opieki medycznej dla uchodźców i migrantów w Grecji zagrożonych koronawirusem.

Jest to kolejna pomoc dla Grecji po wsparciu udzielonym już przez Austrię za pośrednictwem unijnego mechanizmu. UE będzie koordynować i współfinansować świadczenie tej pomocy dla Grecji.

Janez Lenarčič, komisarz ds. zarządzania kryzysowego, powiedział: – Pandemia koronawirusa dotknęła całą Europę, w tym uchodźców i migrantów w Grecji. Jestem wdzięczny Czechom, Danii, Francji i Holandii za oferowanie pomocy w zakresie bezpieczniejszej przestrzeni życiowej i lepszej opieki zdrowotnej potrzebującym. Dziękuję również Austrii za kontenery, które zostały już dostarczone z naszym wsparciem. Razem możemy lepiej chronić migrantów i uchodźców przed wirusem. UE jest gotowa skierować dalsze oferty pomocy.

Grecja uruchomiła Unijny Mechanizm Ochrony Ludności z prośbą o wsparcie z zakwaterowaniem, higieną i materiałami medycznymi.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama