Reklama

Rozmowa o pracę – jak się przygotować, by otrzymać pracę?

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną jest dla nas ogromną szansą na dostanie pracy, do której aplikowaliśmy. Odpowiednie przygotowanie się przed rozmową ułatwi nam zrobienie dobrego pierwszego wrażenia na rekruterach. Nasze doświadczenie, pasje i wykształcenie zrobiły na pracodawcy wrażenie, skoro zaprosił nas na rozmowę. Teraz pozostaje nam tylko sprawić, by nas polubił.

Jak sprawić, by pracodawca polubił nas na rozmowie kwalifikacyjnej?

Oferty Pracy zawsze zawierają wyszczególnione informacje dotyczące wymagań i umiejętności, jakie kandydat powinien posiadać. Warto przed rozmową przeczytać je ponownie i na pytania zadane przez rekrutera odpowiadać tak, by podkreślać posiadanie tych konkretnych wymagań. Przykładowo, jeśli w ofercie pracy jest napisane, że wymagana jest umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputera, a rekruter pyta nas o nasze mocne strony, nadmieńmy, że potrafimy bardzo szybko pisać na klawiaturze. Rozmowa tocząca się w ten sposób bardzo często kończy się sukcesem dla kandydata starającego się o pracę.

Bardzo szczegółowo opisane Oferty Pracy można znaleźć na Pracuj.pl, a wiedzę dotyczącą wymagań i obowiązków, jakie musimy wykonywać, na danym stanowisku, powinniśmy dobrze wykorzystywać, w trakcie rozmowy o pracę.

Praca na stanowisku ekspedientki w sklepie z odzieżą wymaga komunikatywności i wiedzy na temat mody. Jeśli zapytani o nasze mocne strony odpowiemy, że potrafimy dobierać odpowiednie ubrania do typu sylwetki tak, że osoba, której doradzamy, czyje się świetnie w nowych ubraniach – wypadniemy bardzo dobrze w oczach rekruterów.

Uniwersalne cechy osobowości, które są naszym atutem na rozmowie o pracę.

Oprócz powyżej opisanego sposobu komunikowania się na rozmowie o pracę, ważnych jest kilka uniwersalnych cech osobowości, które przydają się na każdym stanowisku pracy.

Pracowitość i zaangażowanie w wykonywane zadania. To bardzo ważna cecha, którą docenia każdy pracodawca.

Punktualność sprawia, że można na nas liczyć, ułożyć plan pracy i wywiązywać się z niego.

Komunikatywność. Ta cecha ułatwia porozumiewanie się z klientami oraz współpracownikami. Dzięki niej w pracy panuje miła atmosfera, sprzyjająca dobrym wynikom.

Chęć rozwoju. Dzięki niej pracodawca widzi w nas potencjał do rozwoju. Wie, że może na nas liczyć i powierzać nam coraz bardziej odpowiedzialne zadania.

Zaproszenie na rozmowę o pracę należy wykorzystać jak najlepiej. Możemy to zrobić, odpowiednio się do niej przygotowując.

materiał: Grupa Pracuj Sp. z o.o.
zdjęcia i tekst: Magdalena Szczepkowska Promocja Online
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama