Reklama

Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (film)

Naczelnik Gabinetu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Wojciech Sosnowski wprowadził do wydarzenia jakie miało miejsce 23 czerwca 2020 roku na rondzie u zbiegu ulic Witoroskiej i Koncertowej. Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odsłonili prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, poseł i szef bialskiego sztabu WOŚP Riad Haidar, radny Robert Woźniak zastępca przewodniczącego Rady Miasta Biała Podlaska.

Tego dnia, miasto odwiedzić miał Rafał Trzaskowski, kandydat na Prezydenta Polski. Deszcz, jaki towarzyszył wydarzeniu w Białej pokrzyżował plany organizatorom. Znacznie bardziej padało w Warszawie której prezydentem miasta jest Trzaskowski. Musiał w Stolicy zostać aby powoływać i koordynować prace sztabu kryzysowego. Więc odsłonięto wielkie serce i nadano nazwę rondu bez głównego bohatera dnia. Trzaskowi zapowiada jednak, że zdąży Białą Podlaską jeszcze w tej kampanii wyborczej odwiedzić.

Odsłaniamy symbol reprezentujący najpiękniejsze łączące nas bialczan i nas Polaków wartości. Miłość, szacunek, potrzebę wspierania się nawzajem. Okazywania sobie nawzajem szacunku i życzliwego ludzkiego wsparcia. Czyli serducho. Piękne czerwone serducho. To pod logiem którego od 28 lat w Polsce gra najpiękniejsza z orkiestr świata. Jestem dumny, że w Białej Podlaskiej tak pięknie angażujemy się w Wielką Orkiestrę. Dziękuję Radnym Miasta Biała Podlaska za to, że to piękne rondo doceniła nadając mu nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – mówił prezydent Litwiniuk

Nasza działalność charytatywna jest podobna do tego deszczu dziś padającego z nieba. Daje życie, rośnie serce. Rosną wszelkie dobrocie które powstają dzięki wolontariatowi i Wielkiej Orkiestrze oraz nas, mieszkańców Białej Podlaskiej. Jesteśmy tu żeby udowodnić, że wielkie idee które są w nas pielęgnujemy. Serce które dziś odsłaniamy niech będzie zawsze tętniące. Tętniącym dobrocią, niech płynie w tym sercu krew. Krew która świadczy o nas i naszym społeczeństwie. O jedności. – mówił poseł Haidar.

Jest mi ogromnie miło, że na wniosek radnego Mariusza Michalczuka Rada Miasta przyjęła prawie jednogłośnie uchwałę o nadaniu nazwy temu rondu. Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma służyć i służy mieszkańcom miasta Biała Podlaska. To wielkie serducho jest podziękowaniem wszystkim którzy angażują się od 28 lat w tą piękną akcję. Zbierają pieniądze na szczytne cele. Od najmłodszego do najstarszego pomagają. Polska, mieszkańcy naszego kraju umieją pomagać. Umieją się jednoczyć. – mówił Robert Woźniak z Rady Miasta Biała Podlaska.

W naszym bialskim szpitalu jest sprzęt o wartości ponad 6 milionów złotych. Sprzęt wykorzystywany na co dzień. To efekt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, efekt pracy i zaangażowania mieszkańców miasta Biała Podlaska i regionu. – dodał szef sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej Riad Haidar.

Podczas wydarzenia odczytano list Jurka Owsiaka do mieszkańców miasta Biała Podlaska.
„Drodzy Przyjaciele!
Z ogromną radością w sercu dziękujemy za nadanie rondu w Białej Podlaskiej nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiegło się to z takim samym wydarzeniem w Warszawie, gdzie taką samą nazwę otrzymało rondo na Ursynowie. To pokazuje moc i ogromną skuteczność działań WOŚP. Jesteśmy skuteczni dzięki wspólnym działaniom wspierającym polską służbę zdrowia. Łączymy Polaków w tej idei od prawie trzech dekad. To powód do dumy i radości. Wyzwoliliśmy w nas ogromne pokłady działań społecznych i obywatelskich które służą nam wszystkim bez względu na nasze przekonania i pomysły na życie. Gramy ze wszystkimi i gramy dla wszystkich. Siema! Jurek Owsiak z Fundacją!”


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama