Reklama

Komendant podziękował Policjantom za uratowanie życia młodemu mężczyźnie

Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej podziękował policjantom, którzy w ubiegłym tygodniu udzielali pomocy przedmedycznej rannemu 22-latkowi. Mężczyzna uszkodził tętnicę łokciową i o jego życiu decydowały minuty. Komendant docenił zaangażowanie mundurowych z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego i osobiście wręczył im pamiątkowe listy gratulacyjne. Policjanci zostaną również nagrodzeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Wczoraj w bialskiej komendzie odbyło się spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciecha Czapli z policjantami Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, sierż. szt. Krzysztofem Iwanem oraz st. post. Mateuszem Adamiukiem, którzy w ubiegłym tygodniu udzielili pomocy rannemu 22-letniemu mieszkańcowi miasta. Policjanci w ciągu kilku minut od zgłoszenia byli już pod wskazanym adresem, gdzie z przekazanej przez zgłaszającego informacji wynikało, że „mężczyzna leży w kałuży krwi”. Na miejscu okazało się, że ten upadł na drzwi z szybą, która podczas zdarzenia pękła. Jeden z fragmentów szkła wbił się w zgięcie łokciowe 22-latka, uszkadzając tętnicę.

Mundurowi błyskawicznie podjęli działania udzielając mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Kiedy pod wskazany adres dotarła załoga karetki pogotowia funkcjonariusze nadal działali asystując ratownikom.

Inspektor Wojciech Czapla, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji jak też swoim własnym podziękował policjantom za duże zaangażowanie w służbę społeczeństwu i profesjonalizm. „Jestem dumny, że mam w swoich szeregach takich policjantów”- podkreślił na koniec Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej. We wczorajszym spotkaniu wzięli też udział Zastępca Komendanta Miejskiego Policji kom. Mariusz Kononiuk oraz Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Ilona Wierzejska.

Podczas spotkania Pan Komendant wręczył funkcjonariuszom pamiątkowe listy gratulacyjne. Policjanci zostaną też nagrodzeni przez pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lubliniemateriał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama