Reklama

Już 5 lipca wystartuje IX Tatarska Piątka (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 5 lipca 2020
, godz. 12:00
W ramach dwunastego „Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną”, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy Łomazy i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają do startu w „IX Tatarskiej Piątce”.

Bieg odbędzie się 5 lipca 2020 roku o godz. 12:00 w Studziance. Trasa przebiegać będzie drogami polnymi ze startem i metą przy szkole podstawowej w Studziance, gdzie do 1915 roku stał meczet.

Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku a jednocześnie promocja walorów przyrodniczych gminy Łomazy. „IX Tatarskiej Piątce” towarzyszyć będą rywalizacje dzieci i młodzieży o godz. 11:30 na dystansach: 100m, 300m, 500 m  i 1000.

W biegu głównym (5 280 m) prawo startu mają osoby, które ukończą do dnia 5 lipca 2020 r. 14 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowościowej. Zgłoszenia do biegu i Nordic Walking przyjmowane są elektronicznie poprzez stronę www.time2go.pl w dziale Zapisy do 2 lipca 2020 r.

Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.studzianka.pl.  Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w biurze zawodów tylko i wyłącznie w przypadku nie przekroczenia limitu uczestników.

Na najlepszych zawodników czekają trofea. Pomiar czasu będzie elektroniczny i każdy kto poda swój numer telefonu przy zgłoszeniu otrzyma wynik sms-em. Odbędzie się dodatkowo marsz Nordic Walking na 5 km, Tatarski Turniej Rodzinny, zwiedzanie cmentarza tatarskiego i okolicznościowa wystawa.

Zadanie jest dofinansowane przez Urząd Gminy w Łomazach i Powiat Bialski w ramach realizacji zadania zleconego.

tekst / zdjęcia: Łukasz Węda

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama