Reklama

Kryminałki: Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Bialska grupa Speed tylko wczoraj zatrzymała pięciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością przekraczającą tę dopuszczalną o ponad 50 km/h. Przez cały weekend mundurowi zatrzymali łącznie 13 osób, które popełniły właśnie takie wykroczenie. Wszystkie te osoby straciły uprawnienia na 3 miesiące. Otrzymały też wysokie mandaty. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Za nami kolejny letni weekend, podczas którego nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy, w tym mundurowi wchodzący w skład grupy „Speed”. Funkcjonariusze prowadzili działania skierowane na ujawnianie niebezpiecznych zachowań na drodze.

Tylko wczoraj policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Po godz. 17:00 na ul. Zamkowej w Białej Podlaskiej policjanci zauważyli kierującego motocyklem marki Suzuki. Mężczyzna, nie zauważając policjantów przemknął obok nieoznakowanego radiowozu, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Urządzenie wykazało, że kierowca jednośladu pędził 121 km/h, dozwoloną prędkość przekraczając o 71 km. Natomiast w miniony piątek przed godz. 13:00 w miejscowości Tłuściec na DK-2 policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością lexusa. Za kierownicą pojazdu siedziała 22-letnia mieszkanka Siedlec. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 82 km/h. Urządzenie wykazało 132 km/h. Dodatkowo podczas kontroli 22-latka nie posiadała prawa jazdy.

W ciągu całego weekendu mundurowi zatrzymali 13 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy zatrzymani kierowcy za popełnione wykroczenia stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, ukarani zostali też wysokimi mandatami. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali też uprawnienia dwóm kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych jak też zniszczenie dokumentu.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama