Reklama

Ścieżka rowerowa przy ulicy Sidorskiej (galeria)

W weekend byliśmy na placu budowy ścieżki rowerowej przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. To kolejny element rowerowego systemu komunikacji na terenie miasta. Ścieżka w ulicy Sidorskiej pozwoli zamknąć pętlę rowerową z ulicą Brzeską, al. Tysiąclecia i al. Solidarności. To już będzie coś!

Na razie, na połowę czerwca 2020 roku, Tre-Drom wykonuje prace na środkowym odcinku trasy przez Sidorską. Prace prowadzone są po północnej stronie od Leszczynowej do Włoskiej. Najbardziej zaawansowane właśnie przy Leszczynowej. Obniżono krawężniki, krawężniki pojawiły się na skrajach ścieżki i ciągu pieszego. Powstał zarys przystanku Sidorska 4.

W pobliżu Włoskiej rozebrano stare chodniki i usuwa się warstwę ziemną. Od Włoskiej w kierunku na Bibliotekę Studencką PSW wyznaczono znacznikami dalszy przebieg ścieżki. Już widać, że usunięty bądź przestawiony zostać będzie musiał kiosk przy przystanku Sidorska 5. Ciekawie też poprowadzona zostanie ścieżka przy Centrum Handlowym Epi. Betonowe obramowanie parkingu będzie musiało zostać usunięte.

Przed nami jeszcze przebudowa skrzyżowań. W stronę na zachód ścieżka wytyczona została już do al. Tysiąclecia. Tu znacznie poszerzone zostanie dojście i dojazd do skrzyżowania i samo przejście przez al. Tysiąclecia. Wykorzystany pod to zostanie róg nieużytkowanej obecnie nieruchomości gdzie od czasu do czasu rozbija się cyrk.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama