Reklama

Kryminałki: Zauważył pijanego kierowcę i powiadomił policjantów

Ponad 2,8 promila alkoholu miał w organizmie 56-latek, który w takim stanie kierował motorowerem. Jego niebezpieczne manewry na drodze zauważył jadący za nim kierowca, który o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. Dzięki obywatelskiej postawie zgłaszającego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę stwarzającego śmiertelne zagrożenie innym uczestnikom. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

Wczoraj po godz. 14:30 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna kierujący motorowerem jedzie całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscowości Puchacze. Mundurowi ustalili, że skuterem kierował 56-letni mieszkaniec gm. Drelów. Od mężczyzny czuć było woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama