Reklama

Podróbki za milion – swój udział w wykryciu mieli bialscy celnicy

- 2 tys. sztuk podrobionej odzieży o wartości ponad 1,1 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej i Policji z Wołomina. - Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego mienia to ponad 1,1 mln zł. - To kolejny przykład udanej współpracy KAS z policją.

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wołominie prowadzą wspólną walkę z nielegalnym procederem polegającym na wprowadzaniu do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Skoordynowane działania służb przynoszą spektakularne efekty. W wyniku współpracy udało się zapobiec wprowadzeniu na rynek znacznej ilości wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Funkcjonariusze ustalili, że na jednej z posesji w województwie mazowieckim mogą znajdować się wyroby odzieżowe z podrobionymi znakami towarowymi.

W wyniku działań przeprowadzonych 1 czerwca 2020 r. na terenie wytypowanej posesji w miejscowości Raszyn mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ok. 2 tys. sztuk wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi, w tym m.in. bluzy, koszulki, spodnie, buty i torebki. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru to ponad 1,1 mln zł.

W postępowaniu, prowadzonym przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, została już przesłuchana 44-letnia obywatelka Bułgarii.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst : Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama