Reklama

Msza w intencji wielkiego artysty i profesora

30 maja 2020 roku zainaugurowano obchody upamiętniające 100. rocznicę urodzin prof. Ludwika Maciąga. Na wniosek prezydenta Michała Litwiniuka Rada Miasta Biała Podlaska już w styczniu przyjęła uchwałę o szczególnym uczczeniu w 2020 roku 100. rocznicy urodzin wybitnego artysty, profesora Ludwika Maciąga. Dziś o 16.30 w kościele św. Antoniego została odprawiona msza św. w intencji profesora Maciąga.

Zaplanowaliśmy liczne uroczystości przypominające życie i twórczość tej wybitnej postaci, jednak w związku z zaistniałą sytuacją obecnie koncentrujemy się na – niemniej wartościowych – cyklach udostępnianych online poświęconych artyście. Ich prezentację rozpoczynamy 30 maja. Przybliżymy biografię i dorobek artystyczny Ludwika Maciąga, począwszy od pierwszych młodzieńczych fascynacji, które wpłynęły na profil jego twórczości, po okres dojrzałej pracy artystycznej. – informuje prezydent Michał Litwiniuk.

Na profilu fb Miasto Biała Podlaska i Muzeum Południowego Podlasia w każdą środę prezentowane będą kolejne odcinki poświęcone Ludwikowi Maciągowi. Dzieci i młodzież zaproszone zostaną do udziału w konkursach: plastycznym „Koń jako artystyczna inspiracja” oraz fotograficznym „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi”. Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej Muzeum Południowego Podlasia. Zostaną rozstrzygnięte w drugiej połowie września.

– Zapraszam również na wystawę fotograficzną „Ludwik Maciąg. Wspomnienia. Konie”, przygotowaną przez członków Fotoklubu Podlaskiego. Wystawę otworzymy online 29 maja, a następnie będzie ją można do 10 lipca zobaczyć w Bialskim Centrum Kultury. Następnie przeniesiona zostanie do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. – mówi Litwiniuk i dodaje: – W ostatni weekend września otworzymy z kolei dużą wystawę poświęconą twórczości Ludwika Maciąga w oficynie zachodniej Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama