Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za handel podróbkami

Za wprowadzenie do obiegu towarów oznaczonych podrobionymi znakami renomowanych firm odpowiedzą dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej. Mężczyźni sprzedawali odzież i galanterię skórzaną za pośrednictwem portalu internetowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bialskiej komendy ustalili, że dwaj mieszkańcy miasta wprowadzają do obrotu odzież i galanterię skórzaną podrobioną znakami towarowymi znanych firm. Mężczyźni wykorzystywali w tym celu portal internetowy. W minioną środę funkcjonariusze „sprawdzili” miejsca zamieszkania 23-latków potwierdzając posiadane informacje. W trakcie prowadzonych czynności ujawnili i zabezpieczyli bieliznę, odzież oraz galanterię skórzaną. Podróbki trafiły do policyjnego depozytu.

Policyjni specjaliści w zakresie zwalczania tego rodzaju przestępczości określili jednoznacznie, że znaki firmowe na zabezpieczonych przedmiotach są podrobione. Powiadomione zostały kancelarie prawne reprezentujące producentów oryginalnej odzieży. Funkcjonariusze ustalili również, że nielegalny proceder 23-latków trwał od lutego do maja br.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty oraz przyznali się do popełnienia przestępstwa. Na poczet przyszłych kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli gotówkę. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą – prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama