Reklama

Nabór zgłoszeń lokalizacji na usuwanie azbestu również w Terespolu i Międzyrzecu Podlaskim

25 maja w Międzyrzecu Podlaskim i Terespolu ruszył IV nabór zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych. Wnioski można składać do 3 lipca 2020 r. 

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych. Proces ten został ułatwiony, po zmianie Regulaminu dobrowolnego przystąpienia do  Projektu. Osoba która złożyła, bądź złoży Zgłoszenie lokalizacji na demontaż, a zdemontuje azbest z dachu we własnym zakresie, wystarczy, że podpisze Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi. Nie będzie musiała ponownie składać Zgłoszenia lokalizacji na sami odbiór odpadów azbestowych z ziemi.

Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu będzie przekazywane Właścicielowi do podpisania przez Wykonawcę usuwającego azbest z posesji.

Druki dokumentów niezbędnych do naboru można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl  – Zakładka Aktualności.

Szczegółowe informacje: 

  • Urząd Miasta Terespol
    pokój nr 1 – referat ds. ochrony środowiska, gospodarki komunalnej
    Marta Wójcik
    tel.: 833331011

  • Międzyrzec Podlaski – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski przy ul. Pocztowej 8, pok. nr 13, pod numerem telefonu 83 372 62 39

Działanie realizowane jest w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

 

źródło: UM w Terespolu / UM w Międzyrzecu Podlaskim

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama