Reklama

„Mimesis” w radzyńskiej galerii „Oranżeria” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 15 maja 2020
, godz. 18:00
Pod nazwą „Mimesis” kryje się zasada twórczego naśladownictwa natury, bądź dzieł mistrzów, którym udało się tę naturę odtworzyć. Zasadazna na jest już od czasów antyku. Wspominali o niej w swoich dziełach Platon i Arystoteles. Obecnie można się jej doszukiwać w malarstwie realistycznym i hiperrealistycznym. W taki sposób tworzą dwie młode radzyńskie artystki: Sylwia Iwaniuk i Adrianna Grabowska, które zaprezentują swoje prace w piątek, 15 maja, o godzinie 18.00 w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Będzie można podziwiać prace powstałe w różnych technikach – ołówek, węgiel, długopis, a nawet prace wykonane kawą. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Obie autorki od 2017 r. biorą udział w warsztatach artystycznych prowadzonych w Radzyńskim Ośrodku Kultury przez Antoninę Bożym-Rotari. Każda z nich tworzy we własnym, indywidualnym stylu, jednak łączy je częste podejmowanie wspólnych tematów. Obie bardzo chętnie rysują realistyczne portrety. Łączy je też to, że pomimo młodego wieku osiągnęły już bardzo wysoki poziom. Po mistrzowsku zachowują proporcje i grają światłocieniem. Z portretów biją emocje jakie przeżywały przedstawione na nich osoby. Sylwia i Adrianna maja już za sobą pierwsze doświadczenia wystawowe. Ich prace zawsze były bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność.

tekst: Istvan Grabowski
plakat: Galeria „Oranżeria”

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama