Reklama

Znika pływalnia – powstaje akademik – nowe inwestycje PSW (galeria)

Pod koniec wakacji 2021 roku, w sam raz przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego 2021/2022, PSW w Białej Podlaskiej oddawać będzie do użytku nowy obiekt. W między czasie inny obiekt zniknie definitywnie z mapy miasta. Tym nowy obiektem będzie akademik na 80 miejsc i część dydaktyczna dla Wydziału Nauk o Zdrowi z planowaną Przychodnią Rehabilitacyjną PSW. Budynek powstanie na obecnym terenie zielonym, dawnym boisku. Coś za coś. Pożegnamy dawną, nieczynną już od dekady pływalnię przy Sidorskiej. Obiekt zostanie poddany rozbiórce.

W dniu 30 kwietnia 2020 roku prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz mgr inż. Eugeniusz Izdebski reprezentujący Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej zawarli umowę dotyczącą realizacji inwestycji pt. „Wykonanie projektu i na tej podstawie budowa Domu Studenta wraz z rozbudową bazy dydaktycznej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej”

Rozpoczęta inwestycja dotyczy budowy nowoczesnego obiektu wkomponowującego się i uzupełniającego dotychczasową infrastrukturę Uczelni. Wybudowany obiekt w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze umożliwi prowadzenie zajęć dydaktycznych studentom Wydziału Nauk o Zdrowiu. Pozostałe pomieszczenia zlokalizowane na czterech piętrach zostaną przeznaczone na część mieszkalną, umożliwiając pobyt ok. 80 osobom w pokojach jedno i dwuosobowych w standardzie pokoju hotelowego trzygwiazdkowego. Budynek zostanie wyposażony w infrastrukturę umożliwiającą minimalne zaangażowanie osobowe przy jego obsłudze oraz rozwiązania proekologiczne i jednocześnie minimalizujące koszty utrzymania m.in. instalację fotowoltaiczną zapewniającą zasilanie z energii słonecznej. Ostatecznym efektem będzie podpiwniczony, pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni zabudowy ok 900 m2, powierzchni użytkowej ok 3 000 m2 i kubaturze ponad 10 000 m3.

W ramach zawartej umowy, firma BUDOMEX Sp. z o.o. zobowiązała się do przygotowania dokumentacji projektowej, wykonania robót budowlanych i instalacyjnych, uzyskania pozwolenia na budowę oraz późniejszego pozwolenia na użytkowanie obiektu. Wszystkie prace projektowe, budowlane oraz uzyskanie pozwoleń zostaną wykonane w terminie do 31 sierpnia 2021 r., a łączny koszt wyniesie 14 mln 300 tys zł.

Budynek wkomponowuje się w całość infrastruktury Uczelni i stanowi jednocześnie uzupełnienie i kontynuację rozwoju nowoczesnej bazy materialnej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, pracowników naukowych i dydaktycznych zapewniając odpowiedni standard do zdobywania wiedzy oraz umożliwia życie w obiekcie na miarę XXI w.

Obiekt zlokalizowany będzie przy istniejącym budynku głównym Uczelni przy ul. Sidorskiej 95/97 w Białej Podlaskiej.
Wartość całości robót inwestycyjnych wynosi 14 mln 300 tys. zł.
Zestawienie powierzchni Domu Studenta wraz z bazą dydaktyczną:
– powierzchnia zabudowy projektowana 890 m2
– powierzchnia użytkowa projektowana 3037 m2

materiał: Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
tekst: Jowita Grochowiec dyrektor Gabinetu Rektora, rzecznik prasowy PSW / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Jowita Grochowiec dyrektor Gabinetu Rektora, rzecznik prasowy PSW / Gwalbert Krzewicki
wizualizacje i mapa: Piotr Trojniel dr inż. architekt, adiunkt w Pracowni Architektury Kultur Lokalnych
Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. A ciekawe co zrobią z ziemią ? bo już jedna górkę zrobili za osiedlem to chyba czas na drugą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama