Reklama

Dobra współpraca Powiatu Bialskiego i Drelowa – widać ją na drogach (film) (galeria)

Odwiedzając Gminę Drelów, jadąc przez tereny gminy z jednej miejscowości do drugiej, w oczy rzuca się duża ilość inwestycji prowadzonych na drogach zarówno gminnych ale i tych ważniejszych szeregowo - powiatowych.

Nowe nakładki asfaltowe kładzione są m.in. w Żerocinie. To zakończenie wielokilometrowej przebudowy drogi powiatowej nr 1013L z Rogoźnicy przez Puchacze i Szachy. Prace na długości około pół kilometra ostatniego odcinka prowadzone są obecnie i do końca tygodnia zostaną zakończone.

Kolejna nawierzchnia pojawiła się w Szóstce na trasie do Wólki Łózeckiej. To już droga powiatowa nr 1125L. I tu pojawiło się 500 metrów nowego dywanika. To kontynuacja prac z lat wcześniejszych w samej Szóstce. Wyremontowano wtedy drogi 1126L (Bereza – Szóstka) i 1123L (Szóstka – Drelów), w ramach wcześniejszych prac powstał m.in. chodnik znacząco poprawiający bezpieczeństwo i estetykę miejscowości.

Droga 1124L to już trasa z Drelowa na Łózki. Także ta droga zyskała nową nawierzchnię w zeszłym roku na odcinku od centrum Drelowa do mostu na Kanale Wieprz – Krzna. W tym roku wspólnie z Powiatem Bialskim prace prowadzone są na odcinku półtora kilometra. W tym przypadku remont trasy był potrzeby zarówno mieszkańcom jak i prestiżowo Gminie Drelów ale najbardziej chyba potrzebny jest ten remont Powiatowi Bialskiemu. To w Łózkach bowiem szykowany jest do oddania, otwarcia, uruchomienia i przyjęcia pierwszych pacjentów Zakład Opiekuńczo Leczniczy w ramach Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Niebawem znacznie więcej o tej drodze!

Niedawno opisywaliśmy też budowę drogi na Utrówkę. Pełny materiał znajdziesz TUTAJ <<==>> LINK 

Jest też film:

A co w planach?
Samorząd Gminy Drelów i Powiat Bialski coraz bliżej są dokończenia budowy drogi na Sokule. To ostatnia z miejscowości w Gminie Drelów bez asfaltowego traktu dojazdowego. Najprędzej wybudowane zostanie połączenie z Dołhy do Sokula. Aby zamknąć pełny system komunikacyjny na terenie Gminy kolejnym elementem do wykonania będzie trudna do realizacji i droga w wykonaniu droga z Danówki na Sokule. Lasy, tereny podmokłe, droga kręta, obecnie bardzo wąska. Ale to ważna trasa i potrzebna do ekonomicznego podróżowania. W jeszcze dalszej kolejności, to plany już na kolejne lata jest potrzeba budowy drogi Drelów – Żerocin. Częścią tej trasy jest ulica Bankowa w Drelowie. Wykonanie tej trasy świetnie i znacząco skróciłoby podróż do stolicy gminy właśnie z Żerocina ale i z Szach oraz Dołhy.

materiał: Radio Biper Drelów
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama