Reklama

Popłynie woda przy Żwirki i Wigury i Powstania Warszawskiego

- Bardzo dobrze! Niech budują te sieci! - mówi jeden z mieszkańców Żwirki i Wigury. I choć od dawna ludzie radzą sobie tak jak potrafią sami ze swoimi indywidualnymi pompami to jednak w okresie suszy i w obszarach gdzie dał się zauważyć duży pobór stały dostęp do jakościowo dobrej i o pewnym ciśnieniu wody jest nie tylko luksusem ale standardem w obecnych czasach.

Woda na Osiedlu Akademicka w ulicy Powstania Styczniowego i bocznych
Ukazało się kilka zawiadomień wydanych w ostatnich dniach decyzjach na wniosek inwestora: Bialskich Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” Sp. z o.o., o pozwoleniu na budowę wodociągów w ulicy Powstania Warszawskiego oraz ulicach oznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Biała Podlaska pod nazwą „Os. Akademicka” symbolami KDD-9, KDD-10 w Białej Podlaskiej.

To można powiedzieć teren dziewiczy. Jeszcze kilka lat temu pola i nieużytki. Poprzez wprowadzenie planu zagospodarowania przestrzennego pn. Akademicka, wyznaczono linię zabudowy, przebieg ulic i działki zaczęły iść jak świeże bułeczki. W sumie można powiedzieć, że powstaje kolejna dzielnica mieszkaniowa domów jednorodzinnych ale jest tu też miejsce na budownictwo wielorodzinne. Miasto sukcesywnie uzbraja teren. Woda płynie już w Hallera, Błyskosza, Dmowskiego, Grodzickiego i we fragmentach ulic bez nazwy a posiadających jedynie numeracje planowe, jak KDD-8. Budowa sieci w głównej arterii jaką jest ulica Powstania Warszawskiego pozwoli na perspektywiczne dalsze jej poprowadzenie na całym obszarze.

Woda na Osiedlu Za Torami w ulicy Żwirki i Wigury i Wierzbowej
Pozwolenie na budowę wodociągów dotyczy także Osiedla Za Torami, tu powstanie nitka dostarczająca wodę w obrębie posesji przy skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Wierzbową.
Od dawna używamy wody z własnych źródeł. Jak żyć bez wody? Interweniowaliśmy już w sprawie budowy wodociągów za czasów prezydenta Czapskiego i nic. Nic nie zdziałał w tej sprawie też Stefaniuk. Wody doczekamy się za Litwiniuka! – mówią napotkani mieszkańcy przy Żwirki i Wigury oraz Wierzbowej.

Bywa różnie, ostatnio często lustro wody bardzo opada. Tym bardziej, że przecież funkcjonują tu mniejsze czy większe firmy zużywające wodę przy swojej działalności. Dobrze, że pojawi się w końcu alternatywa i będzie można podpiąć się w miejską sieć. – mówią nam mieszkańcy Osiedla Za Torami. W tym obszarze nadal na wodę z miejskich sieci czekają mieszkańcy Ziemiańskiej a i znaczna długość Mieszczańskiej nie posiada sieci wodociągowej.

To nie koniec inwestycji wodociągowych i kanalizacyjnych. Sukcesywnie publikować będziemy kolejne informacje w tym temacie.

tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama