Reklama

Bogusław Kaczyński usiadł na ławeczce w Parku Radziwiłłów!

2 maja prezydent Michał Litwiniuk i senator Grzegorz Bierecki mieli uroczyście i oficjalnie zaprezentować ławeczkę Bogusława Kaczyńskiego. To nieprzypadkowa data - 2 maja to dzień urodzin wspaniałego bialczanina. Jego podobizna ufundowana przez specjalnie powołany w tym celu Komitet Społeczny, już znajduje się przy budynku szkoły muzycznej.

Uroczystości z powodu koronawirusa musimy przełożyć, ale z radością już teraz witamy Bogusława Kaczyńskiego na terenie pięknego założenia Radziwiłłów.

Miasto Biała Podlaska ufundowało kamień i zrealizowało montaż pomnik.

Komentarz prezydenta Michała Litwiniuka:

2 maja to dzień urodzin Bogusława Kaczyńskiego i planowaliśmy uczcić tę datę w tym roku, oficjalnie prezentując pomnik wielkiego bialczanina wraz z reprezentującym Komitet Społeczny, który go ufundował, senatorem Grzegorzem Biereckim. Urząd Miasta Biała Podlaska pokrył koszty kamienia, na którym umieszczona jest postać Bogusława Kaczyńskiego, oraz zrealizował montaż. Dziękuję wszystkim jego fundatorom oraz Klubowi Rotary Biała Podlaska, który w 2016 roku zainicjował powstanie pomnika.

Epidemia koronawirusa wymusiła na nas zmianę planów. Najważniejsze jednak, że pomnik już stoi i możemy cieszyć się, widząc go w godnym, najodpowiedniejszym do jego ekspozycji miejscu. Zdecydowana większość bialczan uważa, że właśnie obok szkoły muzycznej, przy wejściu do naszego pięknego założenia zamkowo-parkowego Radziwiłłów, pomnik Bogusława Kaczyńskiego powinien był stanąć. Takie również było stanowisko Miejskiego Konserwatora Zabytków.

To miejsce tak chętnie i często odwiedzane zarówno przez bialczan, jak i turystów. Tu będziemy mogli „spotykać się” z Bogusławem Kaczyńskim codziennie.

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama