Reklama

Samolot z maseczkami z Chin w Porcie Lotniczym Lublin

W Porcie Lotniczym Lublin odprawiliśmy już ponad 7,5 mln maseczek z Chin

– Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej priorytetowo traktują przesyłki ze środkami ochrony indywidualnej docierające do naszego kraju.
– W nocy 28 kwietnia do Oddziału Celnego Port Lotniczy Lublin dotarł kolejny transport – 3,2 mln maseczek z Chin.
– W ostatnich dniach w Porcie Lotniczym Lublin funkcjonariusze KAS odprawili już w sumie ponad 7,5 mln maseczek medycznych.

28 kwietnia, w godzinach nocnych, pierwszy raz w Porcie Lotniczym Lublin wylądował szerokokadłubowy samolot pasażerski Boeing 767 (ten sam typ, którym w roku 2011 bez wysuniętego podwozia lądował Kapitan Wrona).

W „normalnych” warunkach taki samolot potrafi przewieźć 350 pasażerów. Tym razem całą przestrzeń ładunkową oraz pasażerską wypełniały kartony z maseczkami medycznymi – w sumie 3,2 mln sztuk.

Tak jak w poprzednich przypadkach funkcjonariusze Oddziału Celnego Port Lotniczy Lublin, we współpracy z funkcjonariuszami Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw (CUDO) z Oddziału Celnego w Koroszczynie dołożyli wszelkich starań, aby ten pilny towar jak najszybciej znalazł się u potrzebujących.

W ostatnich dniach jest to już trzecia dostawa środków ochrony indywidualnej, które odprawione zostały w Porcie Lotniczym Lublin. W sumie od 10 kwietnia br. funkcjonariusze celno-skarbowi odprawili tu już 7,5 mln maseczek niezbędnych do walki z pandemią koronawirusa.

W dobie całkowitego niemal ograniczenia pasażerskiego ruchu lotniczego Oddział Celny Port Lotniczy Lublin zaczyna funkcjonować głównie jako oddział celny towarowy.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama