Reklama

Kraj: Od 4 maja zostaną zniesione kolejne ograniczenia związane z COVID-19

Dziś premier podczas konferencji prasowej poinformował o szczegółach drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Dowiedz się, co się zmieni.

Od 4 maja otwarte zostaną centra handlowe. W centrach będzie mogła przebywać jednak określona liczba osób. W weekendy pracować będą również sklepy budowlane. Wznowią także działalność hotele i inne obiekty noclegowe. Ponadto otwarte zostaną niektóre placówki kulturalne, w tym biblioteki, muzea i galerie sztuki (stopniowo). Osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły natomiast korzystać z rehabilitacji leczniczej (nie dotyczy salonów masażu). 

Od 6 maja zmieni się natomiast funkcjonowanie przedszkoli i żłobków. Będzie możliwość organizowania opieki dla dzieci w niedużych grupach dla rodziców, którzy pracują. Jeżeli przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19, rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy.

 

źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejny-etap

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama