Reklama

Kraj: Przedszkola i szkoły zamknięte do 24 maja. Matura tylko pisemna

Dziś Minister Edukacji Narodowej poinformował o planowanych terminach egzaminów maturalnych, ósmoklasistów oraz potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Wiemy również, że do 24 maja przedłużone będzie zawieszenie pracy szkół, żłobków i przedszkoli.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski na dzisiejszej konferencji poinformował, że obecne warunki w związku z sytuację epidemiczną, nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół, żłobków i przedszkoli. Uczniowie do 24 maja będą kontynuować naukę w formie zdalnej.

Tegoroczna matura rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca. Matura 2020 będzie tylko w formie pisemnej. Dodatkowy termin dla osób, które nie będą mogli w tym okresie zdawać egzaminu, to początek lipca. Ministerstwo poinformowało, że wyników egzaminu można spodziewać się do 11 sierpnia.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe rozpoczną się 22 czerwca, natomiast w połowie sierpnia rozpoczną się egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Egzamin ośmioklasisty odbędzie się z kolei w dniach 16-18 czerwca. Uczniowie, którzy nie będą mogli zdawać egzaminu w czerwcu, będą mogli podjeść do niego w dodatkowym terminie 7-9 lipca. Wyniki egzaminu podane będą do 31 lipca. 

Ponadto Minister nauki i szkolnictwa wyższego poinformował, że prawdopodobne rok akademicki rozpocznie się w normalnym trybie, a więc 1 października. Uczelnie tak samo jak szkoły, są tak samo zwieszone w działalności do 24 maja.

Dokładny harmonogram egzaminów dostępny na stronie internetowej >>> Centralnej Komisji Egzaminacyjnej <<<

materiał: Kraj
zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama