Reklama

Zalesie: Radni przeznaczyli swoje diety na zakup materiałów na maseczki

- Rozpoczęliśmy rozwożenie masek mieszkańcom. - informuje nas Tomasz Szewczyk, zastępca wójta Gminy Zalesie. Maski uszyły mieszkanki gminy. Pozytywnie odpowiedziały na apel i zgłosiły się do pomocy. Materiał na pierwszą partię maseczek kupiła Gmina. Na kolejne maseczki swoje diety postanowili przekazać radni z Gminy Zalesie.

Pracownicy Urzędu Gminy pakują uszyte maseczki w woreczki wraz z informacją z numerami telefonów do Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, informacji zdrowotnych Narodowego Funduszu Zdrowia i do Oddziału Zakaźnego bialskiego szpitala wraz z apelem „Zostań w domu”.

Maseczki po domach naszych mieszkańców roznoszą strażacy ochotnicy. Dbamy o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Sytuacja, mimo że nie ciekawa ale pokazała nam jak bardzo jesteśmy wstanie jako mieszkańcy Gminy Zalesie zjednoczyć się w momencie zagrożenia i niepewności. Jesteśmy razem. Dziękuję osobom zaangażowanym, w szczególności osobom uczestniczącym w akcji szycia maseczek i strażakom, a dziękuję w imieniu swoim, wójta Jana Sikory i samorządu gminnego. – mówi nam Szewczyk.

materiał: Zalesie gmina
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Tomasz Szewczyk z-ca Wójta Gminy Zalesie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama