Reklama

Gmina Rokitno rusza z kolejnymi akcjami na rzecz walki z epidemią koronawirusa

Gmina Rokitno nie ustaje w pomocy na rzecz walki z koronawirusem. Szyte są kolejne partie maseczek, ruszyła także akcja szycia fartuchów dla bialskiego szpitala. Wójt gminy Jacek Szewczuk wyszedł również z ciekawą inicjatywą przekazania maseczek dla Policji, którzy rozdawali je wśród mieszkańców i informowali ich, jak prawidłowo z nich korzystać.

– Zwróciłem się do Komendanta Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim z  pomysłem, że jako Gmina Rokitno – przekazujemy maseczki ochronne, a Policjanci w ramach kontroli na drogach i w miejscach publicznych, jak zobaczą osoby bez maseczki, to będą dawali pouczenie i wręczali je, a nie karali mandatami. Komendant od razu się zgodził. 21 kwietnia przekazałem maseczki nowemu Dzielnicowemu Gminy Rokitno i wczoraj były już pierwsze efekty – tłumaczy wójt gminy Rokitno Jacek Szewczuk. 

– W działania aktywnie włączył się wójt gminy Pan Jacek Szewczuk, który przedstawicielom związków zawodowych  przekazał maseczki ochronne. Policjanci realizując swoje obowiązki służbowe przekazywali je mieszkańcom gminy, którzy do tej pory nie dotarli do punktów dystrybucji bądź też mieli utrudnioną możliwość zaopatrzenia się w te środki. Policjanci udzielali również krótkiego instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki, by spełniała swoje funkcje – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Kolejna partia maseczek wraz z płynami do dezynfekcji trafi wkrótce do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej a także do wszystkim instytucji i zakładów pracy na terenie gminy. Z kolei blisko 450 fartuchów jednorazowych szytych jest dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. 

W akcję zaangażowani są pracownicy Gminnej Instytucji Kultury, Szkoły Podstawowej w Rokitnie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Gminy. Maseczki rozwożą  z gminnych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

info: UG w Rokitnie / podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama