Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 17.04

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej na 17 kwietnia (dane na godz. 18:15).

17 kwietnia nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W mieście Biała Podlaska do tej pory wykryto 5 przypadków wystąpienia wirusa SARS-CoV-2 (6.04 – 1 osoba, 08.04 – 2 osoby, 9.04 – 1 osoba, 16.04 – 1 osoba). W powiecie bialskim dotychczas nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia wirusem.  

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objęte są obecnie 636  osoby (o 84 osób więcej w ciągu ostatnich 24 godzin), a 7 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (o 3 osoby mniej w ciągu 24 godzin). Liczba hospitalizowanych wzrosła o 9 osób.

Rzecznik WSzS w Białej Podlaskiej Magdalena Us informuje, że obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym  znajduje się osiem osób z podejrzeniem koronawirusa.  Hospitalizowanych jest pięć osób z wynikiem pozytywnym. Jeden z pacjentów z wynikiem pozytywnym przebywał w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii. Wyniki pacjentów i personelu tego oddziału, które dotarły do szpitala wczoraj wieczorem są ujemne. Pozostałe osoby z podejrzeniem oczekują na wyniki badań. 

Rzecznik informuje również, że oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii cały czas jest zamknięty. Personel został poddany kwarantannie, zaś pacjenci są odizolowani i zostali otoczeni opieką specjalnego zespołu, powołanego do pracy w tym obszarze.

materiał: powiat bialski / Biała Podlaska miasto / koronawirus
źródło: wsselublin.pis.gov.pl /  Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego /rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej, https://www.lublin.uw.gov.pl/
zdjęcie: pixabay.com
mapa powiatu: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama