Reklama

Gmina Wisznice szyje fartuchy dla bialskiego szpitala

Gmina Wisznice po raz kolejny zaangażowała się w pomoc na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Po akcji szycia maseczek, tym razem mieszkańcy gminy szyją fartuchy ochronne dla personelu medycznego szpitala w Białej Podlaskiej. Do uszycia w pierwszej partii jest 450 fartuchów. Można pomóc.

Inicjatorką akcji szycia zarówno maseczek, jak i fartuchów jest mieszkanka gminy pani Teresa Jaroć przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Oświaty w Wisznicach. Na ten moment w szycie fartuchów zaangażowani są wolontariusze z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wisznicach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wisznicach oraz mieszkańcy gminy zrzeszeni m.in. w Kołach Gospodyń Wiejskich i Klubach Seniora. Do akcji cały czas można dołączyć, trzeba mieć jedynie maszynę do szycia, podstawowe umiejętności krawieckie a przede wszystkim dobre chęci. Mieszkańcy gminy, którzy byliby zainteresowani szyciem fartuchów, mogą zgłaszać chęć pomocy telefonicznie pod nr 668 097 474 (Elżbieta Sokołowska, dyrektor GOKiO w Wisznicach).

Akcja, to odpowiedź na apel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, który w tym trudnym czasie walki z epidemią potrzebuje dużą ilość środków ochrony osobistej. Do szycia fartuchów dla szpitala mogą zgłaszać się również inne firmy, samorządy i instytucje. Potrzeby są bardzo duże.

materiał: gmina Wisznice
info/zdjęcia: Elżbieta Sokołowska, dyrektor GOKiO w Wisznicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama