Reklama

Miasto pozyskało środki na przebudowę ostatniego odcinka ul. Warszawskiej

Biała Podlaska pozyskała prawie 7 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ostatniego odcinka ul. Warszawskiej o długości 1,4 km. 

Kwota dofinansowania to 70 % wartości całej inwestycji, której całkowity koszt wynosi 10 mln zł. Miasto z budżetu na realizację projektu wnosi blisko 2 mln 900 tys. zł wkładu własnego.

Obecnie trwają prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A. Remont ostatniego odcinka prowadzony będzie od posesji nr 65A do skrzyżowania z obwodnicą.

Przebudowana droga będzie posiadała dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości z wydzielonymi miejscami lewoskrętami. Po prawej stronie, na całej długości przebudowywanego odcinka ulicy, zostanie wykonana dwukierunkowa ścieżka pieszo rowerowa. Po lewej stronie, na długości 230 m wybudowany będzie chodnik. Ponadto, powstanie sześć przystanków komunikacyjnych wyposażonych w zatoki i perony oraz trzy przejścia dla pieszych wyposażone w wyspy dzielące.

Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zostaną wykonane zjazdy na posesje oraz przebudowane dwa skrzyżowania. Przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w wyspy dzielące. W efekcie, oprócz znacznego podniesienia standardów technicznych drogi, znacząco poprawi się stan bezpieczeństwa ruchu drogowego.

materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
info: UM w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama