Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 10.04

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej na 10 kwietnia (dane na godz. 18:00).

10 kwietnia nie odnotowano nowych przypadków zarażenia koronowirusem. W mieście Biała Podlaska do tej pory wykryto 4 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (6.04 – 1 osoba, 08.04 – 2 osoby, 9.04 – 1 osoba). Nadal brak stwierdzonych zakażeń na terenie powiatu bialskiego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objętych jest 683 osób (o 118 osób więcej w ciągu ostatnich 24 godzin), a 4 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym (w ciągu ostatnich 24 godzin ta liczba spadła o 3 osoby). Liczba hospitalizowanych wzrosła o 2 osoby. 

Rzecznik prasowy WSzS  w Białej Podlaskiej Magdalena Us informuje, że obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym i oczekują na wyniki. Wszystkie dotychczasowe wyniki były negatywne. W Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym nie ma też hospitalizowanych pacjentów z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

***

Na dzień 10 kwietnia 2020 r. na godz. 17.00 na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 221 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 61 ozdrowieńców i zarejestrowano 9 zgonów.

 

materiał: powiat bialski / Biała Podlaska miasto / koronawirus
źródło: wsselublin.pis.gov.pl /  Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego / https://www.lublin.uw.gov.pl/, Magdalena Us, rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej
zdjęcie: pixabay.com
mapa powiatu: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama