Reklama

s. Stella i Merkfolk z Międzyrzeckimi Muzami!

Siotra Stella (Katarzyna Turowicz) i zespół Merkfolk to zdobywcy tegorocznej nagrody „Międzyrzecka Muza”. Kapituła doceniła pracę wyróżnionych osób za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Siostra Stella od lat reżyseruje spektakle muzyczno-teatralne, w których biorą udział nauczyciele i uczniowie międzyrzeckich szkół. „W domu Ojca”, „Karol”, „Królowa Jadwiga” czy „Śnieżka i przyjaciele” to tylko kilka tytułów zrealizowanych przez nią przedstawień. Siostra zawodowo pracuje w parafii pw. Chrystusa Króla oraz ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. W roku szkolnym 2017/2018 siostra Stella opracowała i wdrożyła autorski program zajęć pozalekcyjnych związanych z pracą na scenie pt. „Kurtyna w górę”. Przez lata prowadziła warsztaty tańca współczesnego, śpiewu i aktorstwa.

Folkmetalowy zespół Merkfolk powstał w 2013 r. z inicjatywy rodzeństwa: Irminy i Rafała Frąckiewiczów. W 2014 roku odbyła się premiera pierwszego teledysku zespołu do utworu „Topielica”, który nakręcono na Międzyrzeckich Jeziorkach. Rok później zespól wydał swoją pierwszą płytę długogrającą pt. „The folk bringer”, a portal folk-metal.pl uznał ją debiutanckim albumem roku. W lipcu 2018 r. zespół wydał druga płytę „Kolovrat”, to album koncepcyjny przedstawiających cykl świąt słowiańskich. Twórczość zespołu ma wartość edukacyjną i historyczną, teksty ich piosenek nawiązują do wierzeń, tradycji ludowych i słowiańskich. Merkfolk regularnie koncertuje w kraju i za granicą, wielokrotnie uświetniał też wydarzenia kulturalne w Międzyrzecu Podlaskim.

źródło: UM Międzyrzec Podlaski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama