Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 09.04

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej na 9 kwietnia (dane na godz. 18:00).

Rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnym chorym na COVID-19 w mieście Biała Podlaska. To  mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, w stanie średnim, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

Rzecznik prasowy szpitala w Białej Podlaskiej Magdalena US informuje, że obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej znajdują się trzy osoby z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem i znajdują się w obszarze izolowanym oczekując na wyniki. W oddziale nie ma hospitalizowanych pacjentów z pozytywnym wynikiem.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objętych jest 565 osób (o 31 osób więcej w ciągu ostatnich 24 godzin), a 7 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (w ciągu ostatnich 24 godzin ta liczba spadła o 10 osób). Liczba hospitalizowanych wzrosła do 2. Jak pisaliśmy wyżej na dzień dzisiejszy są 4 osoby ze stwierdzonym koronawirusem (o 1 osobę więcej w ciągu ostatnich 24 godzin).

Warto także śledzić mapę przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim, która jest aktualizowana codziennie po godzinie 18:00 po ostatnim komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Mapa przypadków znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.lublin.uw.gov.pl/mapa-przypadków

materiał: powiat bialski / Biała Podlaska miasto / koronawirus
źródło: wsselublin.pis.gov.pl /  Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego / https://www.lublin.uw.gov.pl/
Magdalena Us, rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej
zdjęcie: pixabay.com
mapa powiatu: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama