Reklama

Reklama

Kryminałki: Dzięki informacji przekazanej przez świadka Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 51-latek jadący samochodem ciężarowym „krajową dwójką”. Jego niebezpieczne manewry na drodze zauważył jadący za nim kierowca, który o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. Dzięki obywatelskiej postawie zgłaszającego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę stwarzającego śmiertelne zagrożenie innym uczestnikom. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

Posłuchaj ważnego spotu:

Wczoraj około godz. 18:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym jadący w stronę Terespola, stwarza zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego i według zgłaszającego jest nietrzeźwy. Kierowca jadącego za ciężarówką samochodu informował policjantów o aktualnym położeniu pojazdów. Przekazał również informację, gdy ciężarówka skręciła na parking przy stacji paliw na Al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Cały czas też obserwował poczynania podróżującego tirem meżczyzny.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego. Mundurowi ustalili, że za kierownicą MAN-a siedział 51-letni obywatel Białorusi. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń spożytego alkoholu. Jego zachowanie świadczyło też o tym, że jest pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci przeprowadzili u 51-latka badanie retrospektywne, które pozwoli określić ilość alkoholu w jego organizmie, gdy mężczyzna kierował samochodem. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”, dzisiaj usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego, który dodatkowo „rajd nietrzeźwego kierowcy” uwiecznił posiadanym rejestratorem.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama