Reklama

Koronawirus. Sytuacja w gminie Zalesie

Urząd Gminy w Zalesiu, informuje o bieżącej sytuacji na terenie gminy w związku z epidemią koronawirusa.

Nie na dzień dzisiejszy nie stwierdzono przypadków zachorowania na wirus COVID19 w gminie Zalesie. Z informacji jaką Urząd Gminy Otrzymał od  bialskiego Sanepidu w kwarantannie domowej przebywają 3 osoby, które wróciły z zagranicy. Codziennie rano przekazywane są nowe dane.

Pracownicy Urzędu Gminy są zaopatrzeni w środki dezynfekcyjne, maseczki oraz rękawiczki. OSP Zalesie aktywnie włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i nieodpłatnie wykonuje ozonowanie karetek bialskiego pogotowia ratunkowego oraz pojazdów pożarniczych OSP. 

Urząd Gminy pracuje na ograniczonych zasadach. Wielu pracowników  korzysta z zasiłku opiekuńczego lub zwolnienia lekarskiego. Budynek  jest zamknięty dla interesantów. Sprawy załatwiane są telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej czy też za pośrednictwem ePUAP. W sprawach pilnych i bardzo pilnych przy wejściu do Urzędu Gminy znajduje się aparat telefoniczny  z informacją o numerach wewnętrznych w urzędzie. Zainteresowani zwracają się bezpośrednio do pracownika merytorycznego, który  załatwia ich sprawę „zza drzwi”.

Gmina uruchomiła również kampanię informacyjną „Zostań w  domu” poprzez komunikaty głosowe  z megafonów samochodów pożarniczych OSP, które przynajmniej raz  dziennie odwiedzają wszystkie miejscowości gminne informując  mieszkańców o zagrożeniu koronawirusem i ograniczeniami z nim związanych.

Pracownicy są w stałym kontakcie z osobami z kwarantanny domowej.  Pracownicy GOPS kontaktują się
z tymi osobami i w razie potrzeby będzie organizowana pomoc  żywieniową, ale także inne sprawy, takie jak opłacenie rachunków czy  drobne zakupy.

Wszystkie osoby, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy mogą zgłosić się bezpośrednio do Urzędu Gminy telefonicznie, bądź za pośrednictwem radnych, sołtysów czy innych osób i na pewno taką  pomoc otrzymają. GOPS monitoruje sytuację w środowiskach swoich podopiecznych. W godzinach pracy  funkcjonuje urzędowy numer telefonu, a po godzinach jego pracy dodatkowy numer komórkowy bezpośrednio do kierownictwa GOPS, który przyjmuje takie zgłoszenia. Numery tel.83 375 75 86 lub 87  oraz 518 494 991 umieszczone są na stronie internetowej gminy, profilu Facebook i u sołtysów.

Na stronie internetowej www.zalesie.pl znajduje się specjalna zakładka, w której publikowane są wszystkie ważne informacje na temat walki z COVID-19

materiał: gmina Zalesie
info: UG w Zalesiu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama