Reklama

Terespol również szyje maseczki

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rośnie zapotrzebowanie na maseczki ochronne we wszystkich placówkach medycznych, także w naszym regionie. W naszym powiecie cały czas powstają spontaniczne akcje szycia maseczek dla personelu medycznego. Kolejną zainicjował Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu. Akcję mogą wspomóc mieszkańcy miasta. 

Maseczki szyte są przez pracowników oraz stażystów Miejskiego Ośrodka Kultury. Na razie są to cztery osoby. Pierwsza partia maseczek trafi do Przychodni Rejonowej NZOZ przy ul. Sienkiewicza. Pracownicy instytucji zapowiadają również kontynuowanie szycia i zamierzają dystrybuować maseczki w inne miejsca według zapotrzebowania. 

Mieszkańcy Terespola mogą również włączyć się w akcję i pomóc dostarczając potrzebny materiał na maseczki. Nadaje się fizelina medyczna, czysta tkanina z lnu lub bawełniana, wyprana w 90 stopniach. Osoby które mają taki materiał i chciałyby przekazać, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami: 83 375 22 65  / 507 170 018 lub przez wiadomość mailową na adres: [email protected]  Po ustaleniu szczegółów, pracownicy sami w bezpieczny sposób odbiorą materiał. 

Organizatorzy akcji informuje również, że zapotrzebowanie na maseczki mogą zgłaszać również inne placówki medyczne z naszego regionu. 

materiał: Terespol miasto
info / zdjęcia: MOK w Terespolu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama