Reklama

BPIG: COVID-19 a Ustawa Antykryzysowa – oczekujemy szybkich, prostych i skutecznych form pomocy dla przedsiębiorstw!

Minął kolejny tydzień, a nadal nie wiemy, jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiologiczna w kraju, a wraz nią będące jej konsekwencją spowolnienie gospodarcze.

Dziękuję Wam za wszystkie nadsyłane do nas komentarze i uwagi, które uwzględniamy w stanowiskach KIG. Dzięki temu słyszalny jest głos wszystkich branż i środowisk. Monitorujemy na bieżąco podejmowane przez rząd działania naprawcze i bierzemy udział w projektach, które mają być wsparciem dla przedsiębiorców.

Współpracujemy z innymi organizacjami biznesowymi w Polsce, aby pokazać, że potrafimy mówić jednym, wspólnym głosem w tak trudnym dla wszystkich przedsiębiorców czasie. Jedną z istotnych inicjatyw, do których dołączyła Krajowa Izba Gospodarcza było reaktywowanie Rady Przedsiębiorczości wraz 7 innymi organizacjami pracodawczymi. https://kig.pl/reaktywujemy-rade-przedsiebiorczosci/

Jako prezes Krajowej Izby Gospodarczej wziąłem udział w wideokonferencji z minister Jadwigą Emilewicz, w której zgłosiłem nasze postulaty i zwróciłem uwagę na najbardziej wrażliwe teraz dla MŚP obszary. 27 marca będę uczestniczył w wideospotkaniu wraz z innymi członkami Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydenci RP w wideokonferencji z Prezydentem RP. Wierzę, że musimy być obecni w tych gremiach, które mogą nie tylko przedstawiać problemy przedsiębiorców, ale także monitorować wdrażanie skutecznych rozwiązań i na bieżąco je konsultować.

Podjęliśmy też zakrojoną na szeroką skalę ogólnopolską kampanię „Nie pozwolę ci się zamknąć” . Jej celem jest popularyzacja idei finansowego wsparcia mikro- i małych przedsiębiorstw, którym grozi upadłość. Przez cały czas zespół ekspertów KIG przygotowuje analizy dotyczące wpływu COVID-19 na polską gospodarkę, na podstawie wskazań, jakie otrzymujemy od izb członkowskich.

Zachęcam do zapoznania się z nimi na naszej stronie. więcej w linkach 

solidarnizbiznesem
opinia kig do gospodarczej i spolecznej tarczy antykryzysowej
stanowisko kig rozwiazania dla biznesu
twój eksport zagrożony przez koronawirusa
tarcza-antykryzysowa-komentarz

Eksperci Krajowej Izby Gospodarczej każdego dnia komentują najważniejsze aktualności gospodarcze w prasie, radiu, telewizji i online. Komentarze pojawiają się m.in. w TOK, Polskie Radio, Polsat News, Rzeczpospolita, Business Insider, Onet.pl, Puls Biznesu. więcej w linkach 

Rynek-pracy
Tokfm
biznes.radiozet.pl
businessinsider.com.pl
businessinsider.com.pl
businessinsider.com.pl/finanse

Apelujemy i będziemy apelować do rządu o natychmiastowe podjęcie działań, które będą miały na celu utrzymanie ciągłości firm i zachowanie miejsc pracy. Nawołujemy do maksymalnego uproszczenia procedur, by usunąć biurokratyczny kaganiec skutecznie hamujący wszelkie działania interwencyjne.

Nie chcemy, aby ziściły się najbardziej pesymistyczne prognozy wielu ekspertów, które mówią o ponad milionie osób, które mogą stracić pracę i o długotrwałej zapaści gospodarczej. Dlatego zapewniam, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, że Krajowa Izba Gospodarcza zrobi wszystko, żeby pomóc przedsiębiorcom w przezwyciężaniu skutków pandemii. Jesteśmy dla Was i proszę o bliską współpracę ponieważ tylko razem możemy być dużo bardziej skuteczni.

materiał: Krajowa Izba Gospodarcza
tekst: Krajowa Izba Gospodarcza
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama