Reklama

Rokitno: Tak jest we wszystkich samorządach – gminne i miejskie Zespoły Zarządzania Kryzysowego

12 marca 2020 r. w czwartek o godz. 1000, w Urzędzie Gminy Rokitno, na wniosek Wójta Gminy Rokitno Jacka Szewczuka, odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z koronawirusem.

W posiedzeniu uczestniczyli:
Jacek Szewczuk – Wójt Gminy Rokitno
Eugeniusz Żuk – Przewodniczący Rady Gminy Rokitno
Zbigniew Niczyporuk – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rokitno
Mariusz Smagieł – Komendant Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim
Marcin Jakubiec – Placówka Straży Granicznej w Bohukałach
Tomasz Kamiński – Placówka Straży Granicznej w Bohukałach
Wiesław Szymczuk – Urząd Gminy Rokitno
Małgorzata Kuruś-Andrzejuk – Ośrodek Zdrowia w Rokitnie
Bożena Żuk – Sekretarz Gminy Rokitno
Bogumiła Frańczuk – Skarbnik Gminy Rokitno
Katarzyna Pietraszkiewicz – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie
Stanisław Chomicz – Komendant Gminny, Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie
Mirosława Szpyruk – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie
Dorota Hura – Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie
Alicja Jawoszek – Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie
Anna Michaluk – Kierownik Biblioteki Publicznej w Rokitnie
Katarzyna Tur – Urząd Gminy Rokitno
Katarzyna Siłakiewicz – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokitnie

Wójt Gminy Rokitno – Jacek Szewczuk- otworzył posiedzenie i powitał wszystkich członków GZZK oraz przybyłych gości. Spotkanie zostało zwołane w związku z zagrożeniem jakie powoduje wirus COVID-19 (potocznie nazywany korona wirusem). Poruszono kwestie bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy Rokitno oraz obecnej sytuacji panującej w kraju.

Wiesław Szymczuk – Podinspektor ds. zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Rokitno, przedstawił sytuację panującą w Polsce oraz z wytycznymi i zaleceniami jakie otrzymujemy m.in. od Wojewody Lubelskiego oraz innych Instytucji.

– podkom. Mariusz Smagieł Komendant Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim przedstawił wytyczne dotyczące pracowników służby mundurowej Policji.
– Przedstawiciele Straży Granicznej przedstawili sytuację na przejściach granicznych oraz omówił panujące zasady i wytyczne. Obywatele nie należący do kraj Unii Europejskiej z objawami choroby powodowanej przez koronawirusa nie zostają wpuszczeni na teren Unii Europejskiej.

– Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie poinformowała, że zgodnie z decyzja Ministra Edukacji Narodowej szkoła została zamknięta na okres dwóch tygodni, w dniu 11.03.2020 r. przeprowadzono apel w szkole w celu zapoznania uczniów z zagrożeniem wywołanym przez COVID-19. W dniach 12-13.03.2020 r. odbędą się zajęcia opiekuńcze dla uczniów. Przed wystąpieniem tej sytuacji uczniowie zostali przeszkoleni przez pielęgniarkę i wychowawców z podstawowych zasad higieny osobistej i profilaktyki.

– Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury potwierdziła zamknięcie Gminnej Instytucji Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej dla odwiedzających. Odwołano również imprezy kulturalne. Odwołano również treningi i zajęcia sportowe prowadzone przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „ROKITNO”.

Małgorzata Kuruś- Andrzejuk – pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia „PRO VITA” w Rokitnie – przedstawiła sytuację pracy ośrodka zdrowia. Obecnie ośrodki zdrowia są zamykane by uniknąć skupisk ludzi. Zwolnienie lub recepta jest wystawiana elektronicznie po kontakcie telefonicznym, w którym przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Odwołane są szczepienia i bilanse dzieci. Obecnie zaczyna brakować środków dezynfekcyjnych, czekamy na realizacje zamówień.

– Na posiedzeniu ustalono dalsze kroki działania Urzędu Gminy Rokitno i podległych Jednostek oraz postanowiono o rozesłaniu materiałów informacyjnych do Mieszkańców Gminy Rokitno za pośrednictwem Sołtysów a także umieszczanie informacji na stronie internetowej Gminy Rokitno.

materiał: UG Rokitno.
zdjęcie: GOPS Rokitno.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama