Reklama

Janów Podlaski: „Eksperyment Adam i Ewa”

Niebawem film z wydarzenia! Dziś kilka zdań i zdjęć ze spektaklu na który zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. Spektakl teatralny pt. „Eksperyment Adam i Ewa”, wystawiony został 6 marca i był prezentem i niespodzianką na Dzień Kobiet dla pań z tereny całej gminy. Wstęp był wolny i z zaproszenia postanowiły skorzystać nie tylko panie ale całe rodziny. Sporo było też panów. Najważniejsze, że spektakl wypalił i podobał się janowskiej publiczności.

Spektakl obserwowali także włodarze Janowa Podlaskiego na czele z wójtem Leszkiem Chwedczukiem i zastępcą wójta Wiesławem Filą oraz przewodniczącym Rady Gminy w Janowie Podlaskim Stanisławem Żmudzińskim-Caruk. Panowie oczywiście z małżonkami! Zadowolona z siebie i pracowników GOK powinna być także dyrektor janowskiej kultury Renata Kaczmarek, świetnie odgadła gust janowian a spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę.

Janowską publikę chwalą sobie także aktorzy. Odtwórcy roli Ewy – Agnieszka Sitek i Adama – Tomasz Mędrzak.

W Janowie Podlaskim jesteśmy nie po raz pierwszy. Powracamy tu z przyjemnością. Kameralna, czująca i dojrzała publiczność to jest to co my aktorzy uwielbiamy i doceniamy. Sam spektakl to przełożenie na scenę „Pamiętników Adama i Ewy” Marka Twaina. Pisarz pisał je na podstawie własnych przeżyć. Przedstawiają sytuacje jego i jego żony a przełożone na historię o pierwszych ludziach. Pomimo, że pierwsze wydanie książki miało miejsce w 1906 roku a sytuacje i język trąci nieco myszką końca wieku dziewiętnastego to jednak do dziś widzowie świetnie rozpoznają przesłania i tajemnice ukryte w poszczególnych scenach. Warto zauważyć też i to, że zupełnie inaczej i w zupełnie innych miejscach na to co dzieje się na scenie reagują poszczególne grupy zarówno doświadczone wiekowo ale i osoby już długotrwale zamężne czy też zupełnie inaczej narzeczeni, ludzie młodzi czy nawet dzieci. Może właśnie dla tego spektakl jest tak dobrze odbierany i trafia jako przekaz w gusta widzów w każdym wieku i stanie cywilnym. – mówi nam Agnieszka Sitek, spektaklowa Ewa.

Kwiaty tego dnia były wręcz wskazane i znalazły się. Bukietami podziękowano aktorom za świetną grę sceniczną. W tym momencie życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył też wszystkim zebranym paniom a za ich przekazem wszystkim mieszkankom Gminy Janów Podlaski wójt Leszek Chwedczuk.

 

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama