Reklama

Biała Podlaska: Malarstwo Ewy Borowskiej w Galerii Podlaskiej (galeria)

6 marca Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej zaprosiła na wernisaż wystawy malarstwa Ewy Borowskiej pt.  "Raport zanikania".
– Poza działalnością pedagogiczną staram się przynajmniej raz na jakiś czas trzymać w ręku kredkę i pędzel. Wystawa powstała w krótkim czasie i jestem z niej zadowolona, dałam z siebie naprawdę wszystko. Jest ona moim protestem wobec wszechobecnego nadmiaru. Chciałam tymi pracami zaproponować oglądającym i sobie trochę wyciszenia, refleksji. Przeczytałem takie piękne zdanie Tadeusza Różewicza, który pisał nie bójmy się samotności, nie bójmy się ciszy i myślę, że to ważne, że w tym ogólnym zgiełku i nadmiarze wszystkiego, czegokolwiek by to nie dotyczyło, warto się zatrzymać i pomyśleć w głąb siebie, pastele myślę świetnie się do tego nadają – mówi Ewa Borowska.
 
***
Ewa Borowska studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni Danuty Kołwzan-Nowickiej w 1981 r. Twórczość w zakresie malarstwa (pastele, malarstwo sztalugowe), rysunku, typografii. Jest autorką 28 wystaw indywidualnych. W latach 1991-2018 brała udział w ponad 70 plenerach i wystawach zbiorowych. Działalność edukacyjna-nauczycielka plastyki , wiedzy o kulturze, historii sztuki w II LO im.E.Plater i KLO w Białej Podlaskiej. Animatorka kultury, angażująca młodzież w projekty artystyczne, współpracująca z wieloma placówkami kultury w Białej Podlaskiej i poza nią . W 2006 r. otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej za całokształt twórczości artystycznej i wyróżniające osiągnięcia w pracy pedagogiczno-artystycznej. Od 2011 roku uczestniczy w Międzynarodowych Festiwalach Sztuki w Grecji pod patronatem UNESCO.
 
Wystawę można oglądać do 1 kwietnia 2020 roku. 
 
materiał: Biała Podlaska / kultura
biogram: Galeria Podlaska
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama