Reklama

Speed na drogach powiatu bialskiego

W Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie kierownictwa z funkcjonariuszami wchodzącymi w skład bialskiej grupy SPEED. Głównym zadaniem powołanej w 2019 roku grupy jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Od początku br. policjanci ujawnili ponad 1300 wykroczeń. Zatrzymali też uprawnienia 32 „piratom drogowym”, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Insp. Wojciech Czapla pogratulował mundurowym skuteczności działań w walce o bezpieczeństwo na drogach.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo wielu apeli nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy. Szczególne zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze mają policjanci grupy Speed powołanej w lipcu ubiegłego roku. Pierwsze miesiące 2020 roku były bardzo aktywne dla policjantów bialskiej grupy. Funkcjonariusze każdego dnia wyruszali na drogi powiatu by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Od początku bieżącego roku mundurowi skontrolowali prawie tysiąc trzysta pojazdów i ujawnili ponad 1300 wykroczeń. Były to m.in. przekroczenia prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu czy wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli ponad 1100 mandatów karnych, z których zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia prędkości.

W 34 przypadkach zatrzymali uprawnienia kierującym przede wszystkim za zbyt szybką jazdę, aż 32 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali także 32 dowodów rejestracyjnych, z czego zdecydowana większość związana była ze złym stanem techniczny. Policjanci zastosowali również ponad 100 wykroczeń.

W miniony wtorek w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie kierownictwa z funkcjonariuszami wchodzącymi w skład bialskiej grupy SPEED. Pan insp. Wojciech Czapla pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej pogratulował policjantom skuteczności działań w walce o bezpieczeństwo na drogach. Podziękował jednocześnie za aktywność i eliminację z ruchu drogowego najbardziej niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych kierowców.

Przy tej okazji przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda pędzący z nadmierną prędkością kierowcy mogą mieć za mało czasu na właściwą i bezpieczną reakcję.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama