Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie noworoczne Koła Bialczan (galeria)

7 lutego w restauracji Stylowa miało miejsce spotkanie noworoczne członków i sympatyków Koła Bialczan. Należy ono do tradycji stowarzyszenia i ma charakter integracyjny. 60 osób bawiło się przy muzyce Leszka Domańskiego, dyrektora chóru Echo Podlasia, który śpiewał przeboje lat 60 i 70. minionego wieku.

Spotkanie otworzył prezes Koła Waldemar Godlewski, przypominając jego idee i inicjatywy. Koło Bialczan jest najstarszym bialskim stowarzyszeniem i jednym z najstarszych w województwie lubelskim. We wrześniu br. minie 98 lat od jego utworzenia. Od początku przyświecał mu cel utrzymywania bliskich więzi koleżeńskich z młodzieżą dwóch bialskich liceów im. J. I. Kraszewskiego i E. Plater, wzajemna pomoc i współpraca, a także promocja miasta i regionu. Koło Bialczan było inicjatorem wielu imprez kulturalnych, a od kilkunastu lat słynie z dorocznej kwesty na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu katolickim przy ul. Janowskiej.

Wypowiedział się też gość spotkania, prezydent Michał Litwiniuk, przybliżając perspektywy rozwoju Białej Podlaskiej  i czekające miasto tegoroczne inwestycje. Przez cztery godziny bawiono się doskonale w miłej i serdecznej atmosferze.

materiał: Biała Podlaska miasto
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Jerzy Trudzik

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Jerzy Trudzik

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama