Reklama

Bezpieczniej na drodze Żabce – Halasy (film)(galeria)

4 lutego 2020 r. oficjalnie oddano do użytku 3,277 km przebudowanej drogi powiatowej Nr 1009L odc. Halasy - Żabce. Kosztem inwestycji, który wyniósł ponad 3,7 mln zł podzieliły się Powiat Bialski i Gmina Międzyrzec Podlaski przy udziale środków krajowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Remont nawierzchni trwał dwa lata. Uroczystość zorganizował radny gminy Sławomir Zaniewicz.

Na tym odcinku drogi zbudowany jest kilometr chodnika, pół kilometra w miejscowości Żabce i pół kilometra w miejscowości Halasy. Przebudowany został odcinek drogi z szerokości nawierzchni czterech metrów do szerokości pięć i pół metra. W obrębie skrzyżowania z krajową dziewiętnastką zostały włączone wysepki rozdzielające ruch i zapewniające bezpieczny skręt na drogę krajową i wjazd z drogi krajowej. Ponadto zostały wykonane rowy odwadniające, zjazdy na posesje z kostki, natomiast na pola uprawne zjazdy z kruszywa naturalnego. – wylicza dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Krystyna Beń – Ten odcinek drogi był naprawdę niebezpieczny przede wszystkim ze względu na szerokość jezdni. Cieszymy się, że mógł tu powstać i widzimy zadowolenie mieszkańców, którzy będę z niego korzystać.

Warto podkreślić, że ta inwestycja powstała dzięki wspólnym działaniom i dobrej współpracy z samorządem gminnym. – mówi starosta bialski Mariusz FilipiukChciałbym bardzo serdecznie podziękować panu wójtowi Krzysztofowi Adamowiczowi i kolegom radnym gminy Międzyrzec Podlaski, że wyrazili wolę i podnieśli rękę, by przegłosować te zapisy w budżecie gminy.

 

Potwierdzam dobrą współpracę z powiatem bialskim, która owocuje kilkoma projektami na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Często spotykam się z takimi zarzutami od niektórych mieszkańców, że przecież to jest droga powiatowa i dlaczego w związku z tym gmina partycypuje w kosztach? Niezmiennie odpowiadam to samo: po tych drogach najczęściej jeżdżą nasi mieszkańcy. – tłumaczył wójt Krzysztof Adamowicz zapowiadając jednocześnie pracę nad wieloma projektami przy współpracy na linii powiat – gmina.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama