Reklama

Terespol: „Zimowy” sezon rowerowy na granicy

W minioną niedzielę, na drogowym przejściu granicznym w Terespolu w trakcie prowadzonych działań związanych z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów, funkcjonariusze SG zatrzymali rower marki Kalkhoff.

Podczas kontroli granicznej zaistniało uzasadnione podejrzenie, iż pochodzi on z przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, iż rower został skradziony na terytorium Niemiec. Do sprawy zatrzymano obywatela Białorusi, który próbował wywieźć z Polski odzyskany jednoślad w bagażniku swojego pojazdu.

Tego samego dnia, funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas kontroli pojazdu dostawczego na terenie Terespola, odzyskali kolejny skradziony rower. Również w tym przypadku jednoślad marki Cube został skradziony na terytorium Niemiec. Kierowcę pojazdu (obywatela Rosji), zatrzymano zaś rower zabezpieczono.

Wartość obu odzyskanych rowerów została wstępnie oszacowana na około 5 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już prawie 300 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości blisko 15 mln zł.

materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej / Terespol miasto / kryminałki
tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama